Awaria plotera – jak jej uniknąćPloter Awaria plotera   jak jej uniknąćGdy się ploter zepsuje…

Dzisiejsze biuro trudno wyobrazić sobie bez komputera i urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, zasilacz UPS czy ploter. O ile drukarka to wydatek stosunkowo niewielki i zwykle jesteśmy w biurze wyposażeni w więcej niż jedną drukarkę, to problem zaczyna się wtedy, kiedy nastąpi awaria plotera. Wyobraźmy sobie, że przygotowywaliśmy kilkumiesięczny projekt albo nawet osiemnastomiesięczny projekt. Z pewnością niemożność przelania na papier pracy wielu ludzi, która tak długo trwała, to nie lada problem dla firmy projektowej.

Jaką wybrać firmę do naprawy?

Brak sprawnego plotera w biurze projektowym może mieć wymierne straty. Jeśli projekt musimy dostarczyć klientowi na konkretny dzień, a ostatnie tygodnie i dnie spędzaliśmy na dopieszczeniu projektu, to brakuje czasu na naprawę plotera w rozsądnym terminie. Zwykle kiedy ploter przestaje działać, w takiej sytuacji dzwonimy do specjalistycznego serwisu HP zajmującego się naprawą ploterów i dowiadujemy się, że ta naprawa bynajmniej nie będzie trwała jeden dzień. Jeśli nie mamy podpisanej umowy na regularny serwis plotera HP, to czas reakcji takiej firmy też nie będzie natychmiastowy. Zwykle przystępują do naprawy po kilku dniach od zgłoszenie i potrzebują następnych kilka dni na diagnozę. Do tego dochodzi czas na zamówienie części od producenta, aż wreszcie dołożyć należy do tego czas na naprawę plotera. Cały ten czas zliczony łącznie daje nam minimum dwa tygodnie, a w praktyce może się wydłużyć. Nie ma tutaj żadnej winy leżącej po stronie specjalistycznego serwisu ploterów. Jeśli podpisaliśmy umowę z klientem, w której zobowiązaliśmy się oddać projekt w konkretnym terminie, to klient może nas obciążyć karą za zwłokę w realizacji projektu.

Aby nas takie sytuacje nie zaskakiwały w przyszłości dobrze byłoby mieć stałą umowę ryczałtową z firmą specjalizującą się w naprawie ploterów. W takiej umowie możemy zaznaczyć czas reakcji jaki nas interesuje i w ten sposób zyskamy kilka dni. Ponadto serwis specjalizujący się w naprawach ploterów, poprzez regularne wizyty przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia awarii. Przeprowadzana konserwacja i kalibracja w regularnych odstępach czasu przyczyni się do mniejszej ilości awarii.

Co teraz?

Niedopuszczalne jest majsterkowanie przy ploterze we własnym zakresie. Przy takim specjalistycznym sprzęcie przy pomocy młotka i śrubokręta nic nie zrobimy. Przez takie działania możemy sobie tylko przysporzyć wielkich strat. Każda ingerencja osoby niepożądanej w ploter, odbije się na jakości wydruku i częstokroć nawet specjalistyczny serwis ploterów ma niezły orzech do zgryzienia, aby rozgryźć co tak naprawdę zepsuł domorosły majsterkowicz. Ploter to dość specjalistyczne urządzenie z czułą elektroniką i często nie wystarczy tutaj nawet serwis drukarek, który reklamuje się, że do tematu ploterów też może podejść. Serwis specjalizujący się w naprawach drukarek, bez doświadczenia w naprawach ploterów może sobie nie poradzić z awarią plotera. Zatem dobrze się zastanówmy, zanim pozwolimy w firmie komuś ze śrubokrętem podejść do plotera, ponieważ najprawdopodobniej w żaden sposób to nie przyspieszy zlikwidowania usterki, a skutek najczęściej jest odwrotny.

Wiele biur projektowych chwali sobie stałą umowę ze specjalistycznym serwisem ploterów HP. Zobligowani czasem reakcji na umowie przyjeżdżają szybko i natychmiast przystępują do zdiagnozowania usterki. Nie zawsze usterkę daje usunąć się od ręki i na miejscu, jednak specjalistyczny serwis ploterów HP posiada odpowiednie zaplecze i bez najmniejszego problemu ploter zabiorą do serwisu. Mimo że co miesiąc trzeba wygospodarować środki na taką współpracę, to niewątpliwie na dłuższą metę rozwiązanie to się opłaci. Przede wszystkim zaoszczędzi nam nerwów i niezadowolonych klientów z naszych usług.

Wśród firm na rynku oferujących swoje usługi w zakresie naprawy ploterów HP z czystym sumieniem można polecić firmę www.akte.com.plTrafiłeś na tę stronę szukając:

     plotera  awaria plotera  drukarka z ploterem  drukarka symbol  serwis ploterów hp  ploter  Drukarka Ploter  jaki ups do plotera  UPS DO PLOTERA  ups plotera  serwis plotera  serwis ploter hp  plotery komputerowe  ploter; ups  ploter w komputerze  ploter komputerowe  ploter do kompa  jaki ploter do biura projektowego  jaki jest potrzebny ups do plotera  usterki ploterów 
Brak powiązanych wpisów.

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form