Chmura czy własny serwer?

Małe firmy wolą chmurę!

 

Cloud_ComputingWiele firm zastanawia się nad rozwiązaniami w chmurze. Po oszacowaniu kosztów w przypadku małych i średnich firm rozwiązania w chmurze wypadają podobnie z tym że korzystając z chmury mogą otrzymać rozwiązanie dostosowane do swojego budżetu.

W przypadku dużych i bardzo dużych firm kwestia przeniesienia systemu ERP do chmury jest trochę bardziej skomplikowana. W niektórych firmach systemy ERP używane są już od dawna i stanowią integralny element procesów biznesowych i podstawę funkcjonowania organizacji. Dane przetwarzane w tych systemach dotyczą cennych danych finansowych, logistycznych czy produkcyjnych. Są to dane krytyczne dla ciągłości działania firmy. Duże przedsiębiorstwa podchodzą z dużą rezerwą do przekazywania swoich danych na zewnątrz. Przetwarzane dane  stanowią często o ich „być albo nie być”. Nie chcą i nie mogą one pozwolić sobie na jakiekolwiek straty. Często ERP mogą być też zintegrowane z innymi systemami. Często te systemy są bardzo specyficzne i unikalne jak np. systemy automatyki. Przenoszenie takich systemów do chmury może być bardzo trudne technicznie, a ich integracja z systemem ERP w chmurze nie jest łatwa.

Należy dodać, że firmy takie wcześniej już poniosły znaczące koszty na infrastrukturę IT. Stworzenie zespołu administratorów i wykorzystywane przez nich rozwiązania technologiczne to niemałe nakłady finansowe. Tam najczęściej load balancing i wirtualizacja jest standardem i  w zależności od obciążenia systemu i zapotrzebowania na moc obliczeniową pozwala na płynne zarządzenie zasobami serwerowymi. Dostęp do systemów ERP wciąż odbywa się najczęściej poprzez specjalnych klientów i tylko w zakresie sieci LAN danej firmy.

Przenoszenie najważniejszych danych przetwarzanych w systemach ERP do chmur na zewnątrz w takich organizacjach będzie następowało zdecydowanie wolniej, głównie ze względu na ryzyko zakłócania działalności gospodarczej. Na pewno rozwiązanie z chmurą prywatną (przeznaczoną tylko dla danej firmy) oraz we własnych serwerowniach będzie rozwiązaniem bardziej atrakcyjnym ze względu na mniejsze ryzyko zagrożeń. Dlatego duże firmy wdrożenia związane z chmurą zaczynają od działów mniej skomplikowanych jak np. e-zamówienia, rekrutacja czy zarządzanie delegacjami.


Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
  ,
  jak odczytac wiadomosci ze spanu faceboka
  ,
  dlaczego wykasowały sie wiadomosci na facebooku
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form