Drukarka Konica Minolta do ekranów OLED?

Wszystko o OLED

Coraz częściej mówi się o nowej technologii wyświetlaczy Oled (Organic Light-Emitting Diode). Niestety w chwili obecnej są one dość drogie, chociaż eksperci uważają, że ich produkcja na masową skalę powinna być tańsza niż produkcja wyświetlaczy LCD. Niestety na ten etap musimy chyba jeszcze trochę poczekać. Firma Konica Minolta która pracuje nad stworzeniem specjalnej głowicy drukującej, być może w najbliższym czasie przyczyni się do tego, że ten najnowszy projekt będzie w niedługim czasie tańszy. Świat komputerów oraz informatyki idzie zdecydowanie naprzód i ma to swoje odzwierciedlenie również w branży serwisu ploterów HP w Poznaniu.

Nowa technologia firmy Konica powinna sobie dać radę z „drukowaniem” wyświetlaczy OLED wysokiej rozdzielczości przeznaczonych na rynek np. smatrfonów i innych podobnych im urządzeń. Technologia ta ma jedną ważną zaletę: niskie koszty produkcji. Jeżeli przyjąłby się ten produkt na rynku, to stworzyłoby to szansę na wykorzystanie „organicznej” technologii w mobilnych urządzeniach na szerszą skalę.

Jak jest zbudowane?

Urządzenie to zostało zbudowane w oparciu o krzemową technologię MENS (Micro-Electro-Mechanical Systems), a oznacza się je symbolem KM128SNG-MB.

Głowica posiada 128 dysz w jednej linii o szerokości 38 milimetrów, które to potrafią „wypluć” krople o objętości wynoszącej niewiele, bowiem jeden pikolitr (jedna biliardowa część litra). Zatem mamy tu do czynienia z zaawansowaną technologią, bo dzięki temu jest w stanie ona nadrukować na warstwę krzemu organiczne piksele. Na uwagę zasługuje fakt, że warstwa ta może mieć minimalną grubość 100 nanometrów.
Trzymamy kciuki za technologię OLED, zwłaszcza, że premiera, czyli sprzedaż pierwszych głowic powinna się rozpocząć już na wiosnę. Zatem i serwisy zajmujące się naprawą drukarek oraz serwisem ploterów HP również powinny przeszkolić się w zakresie nowej technologii.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • drukarka konica
 • oled blue
 • ploter jaki ups
 • konica minolta oled
 • micro oled na sprzedaż

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form