Producent antywirusa McAfee na temat spamu

SPAM

Mniej spamu nie oznacza mniejszej liczby ofiar – tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu związanego z zabezpieczeniem sieci firmy McAfee na temat spamu.


Inne tezy raportu

 • Praktycznie natychmiast po inauguracji nowego prezydenta spam związany z Obamą spadł z rekordowych wówczas poziomów o ponad 90%.
 • Temat miesiąca to świńska grypa („Swine flu”). W maju „świński” spam stanowił ponad 3% całego globalnego spamu po wzroście od zera do ponad 5 miliardów maili dziennie w ciągu zaledwie sześciu dni.
 • Doroczny szczyt ilości spamu przesunął się z marca, kiedy przypadał w poprzednich latach, na kwiecień. Pomiędzy 1 a 8 kwietnia globalny wolumen spamu praktycznie się podwoił – z najniższych wartości w ciągu ostatnich trzech miesięcy (liczonych krocząc) do najwyższych.
 • Spam był masowo wykorzystywany do phishingu poprzez podszywanie się pod marki oraz wykorzystywanie zdjęć i tematów z pierwszych stron gazet
 • Od maja 2008 wolumen spamu wzrósł o 9% tym samym odbudowując poziom sprzed zamknięcia serwisu McColo.

„Użytkownicy brońcie się. Może dzięki bardziej skutecznym filtrom widzicie mniej spamu, ale to jest nie dobry moment na opuszczenie gardy” – powiedział Adam Wosotowski z McAfee Avert Labs. „Ofiar jest więcej, gdyż spamerzy podszywają się pod popularne marki, aby skłonić użytkowników do ujawnienia wrażliwych informacji i nieświadomego ułatwienia włamania na swoje komputery”.

Raport pokazuje też, że spamerzy muszą wybierać pomiędzy wysyłaniem mniejszej liczby „cięższych” maili (które jednak trudniej rozpoznać i odfiltrować), a mniejszymi mailami, które można szerzej dystrybuować, ale też dużo łatwiej jest je wyłapać.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • szybkie kopiowanie rozmowy na facebooku

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form