Technologie w chmurze

Podniebny świat urządzeń mobilnych

Coraz częściej najpopularniejszym sposobem przechowywania i udostępniania danych jest chmura. Praca, która coraz częściej odbywa się w sposób zdalny przyczynia się do wysokiej dynamiki wzrostu popularności tej formy dzięki której możemy przechowywać nasze zasoby. Ma to również wpływ na coraz większą popularność urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety to urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie i stanowią dobrą alternatywę dla komputerów osobistych. Potrzebę zagospodarowania tego rynku dostrzegają producenci oprogramowania oferowanego w modelu usługowym. Cały czas rozwijają ofertę aplikacji dedykowanych właśnie urządzeniom mobilnym. Jest to ważne dla przedsiębiorców, którzy są mobilni i muszą mieć stały dostęp do kluczowych informacji.

Chmura rozwiązuje wiele problemu, ale przede wszystkim wychodzi na przeciw problemowi mobilnej pracy. Jest nim synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami. W przypadku kiedy raz pracujemy na komputerze, raz na smartfonie, a innym razem na tablecie, wymusza to konieczność wymiany danych pomiędzy tymi urządzeniami. Oczekujemy więc, że dane powinny płynnie przemieszczać się pomiędzy tymi wszystkimi urządzeniami, bez zbędnej ingerencji użytkownika. Problem ten rozwiązywany jest przez usługi do przechowywania plików w chmurze. Umożliwiają one synchronizację danych pomiędzy wieloma takimi urządzeniami. Korzystając z takiej technologii możemy mieć dostęp do naszych danych, bez względu na to w jakim miejscu na ziemi się znajdujemy. Oczywiście musimy posiadać dostęp do internetu.

Kupić czy wynająć?

Przedsiębiorcy nie zawsze chcą przenosić wszystkie procesy do chmury. Chcą za to wykorzystywać możliwości, jakie daje ta technologia. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest stosowanie połączonego rozwiązania tzw. hybrydy. Przykładem może być system klasy ERP zainstalowany na firmowym serwerze i e-sklep hostowany u dostawcy, albo backup danych w chmurze na wypadek, gdyby nastąpiła awaria firmowych serwerów. W tej konfiguracji część oprogramowania będzie funkcjonować lokalnie na komputerach firmy, a część zostanie przeniesiona na zewnętrzne serwery usługodawcy.


Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form