Testowanie naszego dysku

Test dysku

Posiadanie sprawnego dysku (hdd) w komputerze jest bardzo ważne. Żaden użytkownik komputera nie chciałby pewnego dnia go włączyć i zobaczyć, że nasze wszystkie dane i pliki zniknęły lub, że nasz dysk odmówił posłuszeństwa, a komputer nie chce się w ogóle włączyć. Kiedy zauważyłeś, że twój dysk pracuje w ostatnim czasie wolniej, komputer często się zawiesza, widzisz utratę wydajności to jest to najprawdopodobniej problem spowodowany awarią HDD. Dlatego pomożemy Ci przetestować swój dysk twardy peceta oraz zdiagnozować jakie wystąpiły usterki.

Jak przeprowadzić test?

Aby zrobić test naszemu dyskowi, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Pomoże nam w tym darmowy program o nazwie HD Tune, który możemy ściągnąć ze strony www.dobreprogramy.pl.
Program ten pozwoli nam sprawdzić zachowanie naszego dysku twardego, jego prędkość, temperaturę oraz tzw. bad sectory. Instalacja jest bardzo prosta, bo wymaga jedynie naciśnięcia kolejnych klawiszy Next. Gdy uruchomimy program, zaobserwujemy pojawienie się w naszym zasobniku systemowym koło zegara ikonki monitorującej temperaturę naszego dysku. Dzięki niej będziemy mogli odczytać jak wysoka mamy temperaturę i czy nasz dysk przez przypadek się nie przegrzewa. Przeważnie na stronie producenta są podane informacje, o tym jaka temperatura dla naszego dysku może okazać się krytyczna, ale warto jako granicę ostrzeżenia wziąć około 50 stopni.

W programie klikamy przycisk Start i uzbrajamy się w cierpliwość, ponieważ chwileczkę musimy poczekać na wyniki (nasz dysk twardy w tym momencie jest poddawany wielu testom). Na ekranie jednocześnie będzie się pojawiał wykres pracy naszego dysku twardego (minimalną i maksymalną prędkości transferu). Dzięki tym informacjom, dowiemy się jaka różnica jest między prędkością rzeczywistą naszego dysku, a tą którą zakłada producent. Być może nasz dysk jest już dość mocno wyeksploatowany.

W zakładce INFO – dowiemy się o wersji oprogramowania naszego twardziela, jego serialu a także złącza do jakiego jest podłączony (IDE ATA/SATA) itp..

Zakładka Error Scan

Ostatnia zakładka Error Scan – pozwala nam wykryć tzw. bad sectory, czyli różne błędy, który powstały na naszym dysku twardym. Jest to dość istotne, bo im więcej bad sectorów tym mniej miejsca na naszym dysku twardym – zazwyczaj niestety jest to obszar nie do odzyskania. Ponadto jeżeli mieliśmy tam zapisane jakiekolwiek informacje, to zostaną one skasowane bez możliwości ich odzyskania.

Jeśli chcesz przeprowadzić szybki test bad sectorów, wystarczy, że klikniesz przycisk Start z zaznaczoną opcją Quick Scan. Kiedy otrzymasz wyniki, a obraz jest cały zielony, to oznacza to że dysk twardy nie ma żadnych problemów (bad sectorów). Jeśli jednak na ekranie pojawi się dość duża ilość czerwonych punktów jest to ostrzeżenie o zużywającym się talerzu magnetycznym i możliwie szybkiej potrzebie wymiany dysku twardego.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • gsc pl serwis-komputerowy
 • co zrobić żeby przewrocic usuniete konwersacje z fb
 • serwis hp poznań
 • talerz hdd
 • da sie zoabczyc usuniete rozmowy na fb
 • naprawa laptopów poznań
 • test dysku

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form