Upalne lato szkodzi danym!

Sezonowość utraty danych

W lecie komputery, a w szczególności serwerownie firmowe w sposób szczególny narażone są na utratę danych. Specjaliści wymieniają kilka najczęstszych powodów utraty danych. Należą do nich zalanie, spalenie dysków komputerowych podczas spięć w gniazdkach elektrycznych oraz podczas burz czy przegrzanie komputerów przy zbyt wysokich temperaturach. Można tego wszystkiego uniknąć stosując we firmie specjalne listwy zabezpieczające przed uderzeniem pioruna i spięciem. Musimy także w sposób właściwy zadbać o chłodzenie komputerów i zwrócenie szczególnej uwagi na umiejscowienie serwerowi. Serwerownia powinna znajdować się w miejscu dobrze wentylowanym, gdzie nie dotrze też woda.

Mroźna zima szkodzi danym!

Ale w okresie nasilenia silnych mrozów też dochodzi do utraty danych. Nagła zmiana temperatury, i powstająca w jej wyniku wilgoć lub naprężenia układów elektronicznych to przyczyn utraty danych na całym świecie właśnie w okresie zimowym.

Włączenie mocno „schłodzonego” komputera w biurze lub mieszkaniu może powodować skrócenie żywotności twardego dysku. Takie działanie może też skończyć się natychmiastową awarią komputera, a stąd tylko krok do utraty danych.

Każdy użytkownik przenośnego komputera powinien sobie zdawać sprawę z tych zagrożeń. Jeśli jesteśmy w posiadaniu na swoich dyskach kluczowych danych firmowych, powinniśmy pamiętać o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą mroźna zima lub upalne lato. Na każdą ewentualność powinniśmy być przygotowani w trosce o nasze dane. Warto pamiętać, że przypadki utraty danych podczas mrozów dotyczą także innych urządzeń, jak np. bardzo popularnych w firmach smartfonów.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • chce odzyskac wiadomosc z facebooka haker
 • co się dzieje z wiadomościami na facebooku
 • co sie dzieje zusunietymi wiadomosciami poczty elektr
 • czy haker odzyska wiadomości skasowanego z facebooku
 • czy haker moze odzyskac historię komputera
 • czy haker mozna odzyskac wiadomosci z fb na komputerze
 • odzyskać skasowana poczte hakerzy

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form