Wygodna poczta na USB

Poczta na USB?

Wiele osób nie korzysta ze skrzynki pocztowej na nieznanych komputerach, głównie z obawy o bezpieczeństwo swoich danych i przesyłanych informacji. Takie ograniczenie jest przecież jednak bardzo uciążliwe z powodu powszechnego dostępu do komputerów oraz sieci w pracy, u znajomych czy w kafejkach internetowych. W zasadzie na każdym kroku moglibyśmy skorzystać z komputera i mieć dostęp do poczty. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być poczta przenośna. Wiele programów można skonfigurować w taki sposób, by uruchamiały się z nośników zewnętrznych, bez zbędnej konieczności instalacji w systemie. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że wszystkie wiadomości są zawsze pod ręką i można z nich skorzystać. Możemy skorzystać z tego rozwiązania pod warunkiem, że dysponujemy wystarczająco pojemnym pendrivem. Jedyny kłopot sprawia czasami zbyt mała wydajność takich nośników danych.

Jeżeli więc zdecydujemy się na instalacje przenośnego programu pocztowego, który ma nam zapewnić komfort pracy to należy pamiętać o tym, że należy wybrać jak najszybsze urządzenie. Wtedy na pewno szybciej zainstaluje się aplikacja, szybciej uruchomi się ta aplikacja oraz sprawniej obsłuży wszystkie wiadomości. Technika idzie do przodu i nie musimy już nosić ze sobą komputera, i szukać gdzie możemy wpiąć się do sieci, ani też notebooka aby odczytać pocztę.

Program Thunderbird to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych przenośnych klientów pocztowych. Obsługa programu w zasadzie niewiele się różni od wersji stacjonarnej. Instalacja polega tylko i wyłącznie na rozpakowaniu plików do katalogu profilu. Zawartość tego katalogu można bez żadnych ograniczeń przenosić pomiędzy różnymi nośnikami. Warto na wstępie instalacji skorzystać z polskiej wersji językowej ale interfejs można zmienić również później.

Jak to zrobić?

Instalację należy zacząć od uruchomienia pliku instalacyjnego programu. Możesz to zrobić z dysku twardego bądź innego urządzenia przenośnego. W jednym z pierwszych kroków kreatora należy wskazać folder docelowy, w którym zostanie zapisany profil i umieszczone pliki programu. Przenośny Thunderbird jest dość wygodny, ponieważ może być uruchamiany z nośnika zewnętrznego, jak również z dysku komputera. Należy jedynie pamiętać, by do uruchamiania aplikacji używać pliku startowego z katalogu profilu – ThunderbirdPortable.exe. Domyślna konfiguracja folderu startowego niestety nie działa. W tym celu należy kliknąć przycisk Przeglądaj i wskazać odpowiedni katalog. Najlepiej, gdy wskażemy katalog główny dysku zewnętrznego. Następnym etapem instalacji jest kliknięcie przycisku OK i Zainstaluj.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • poczta na usb
 • usb 300
 • Aplikacje do przenośnej poczty”
 • facebook zarchiwizowane wiadomości jak mieć dostęp
 • poczta n ausb

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
  ,
  jak zwrocic rozmowy na fb
  ,
  jak odczytac wiadomosci ze spanu faceboka
  ,
  dlaczego wykasowały sie wiadomosci na facebooku
  ,
  mozna odzyskac stare wiadomosci na facebooku?
  ,
  jak przywrucic usuniete wiadomosci z facebooka
  ,
  twórca internetu paul braun
  ,
  dlaczego nie mozna przeczytac starszych wiadomosci na facebooku na telefonie
  ,
  jak przywrócić wiadomości na fejsie
  ,
  raport wycieku danych osobowych
  ,
  jak odzyskac utracone wiadomosci z telefonu
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form