100 milionów zagrożeń w Polsce

Złośliwe oprogramowanie

Prawie 100 milionów zagrożeń złośliwym oprogramowaniem zgłoszonych w czerwcu przez polskich użytkowników AVG

Firma AVG ogłosiła pierwsze wyniki badań prowadzonych centrum badawczym M-TRAP. Centrum AVG Malware TRAP (M-TRAP, Malware Trending, Reporting, Analysis, Prevalence) zbiera i analizuje informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego rozprzestrzeniania się w Internecie.

Badania

Naukowcy z Centrum M-TRAP badają złośliwe oprogramowanie w warunkach kwarantanny, pozyskując dane za pośrednictwem ponad 80 milionów użytkowników oprogramowania AVG na całym świecie. Dane od Polskich użytkowników rozwiązań zabezpieczających AVG, którzy zgodzili się informować o złośliwym oprogramowaniu wykrytym na ich komputerach, są gromadzone przez ekspertów z M-TRAP od stycznia tego roku.

Wśród najczęściej pojawiających się zagrożeń znajdują się Adware.CoolWebSearch, którego rekordowa liczba zgłoszeń do AVG w miesiącu wynosiła 8 i pół miliona i przypadła na czerwiec, oraz Dropper.Generic.VUZ, z rekordową liczbą zgłoszeń wynoszącą 6,1 miliona w lutym. Jednak większość zagrożeń dopiero czeka na zidentyfikowanie.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • adware coolwebsearch

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form