Antywirus w chmurze

W chmurze taniej

Antywirus2Z ostatnich danych wynika, że korzystanie z ochrony antywirusowej w chmurze przyczynia się do  zredukowania kosztów w przedsiębiorstwach – nawet o 70-80%. Jak to możliwe? Jest to możliwe gdyż w ten sposób unikamy kosztu zakupu, a później  utrzymywania infrastruktury sprzętowej. Odchodzi także koszt zatrudnienia wykwalifikowanego personelu IT. Na strukturę kosztów oprogramowania antywirusowego składa się:
» 40% – wynagrodzenia personelu IT
» 30% – koszt licencji
» 30% – infrastruktura IT

Są jeszcze tzw. nieprzewidziane koszty, towarzyszące wdrożeniu konwencjonalnego oprogramowania antywirusowego i szacuje się je na poziomie 30%.

Zmniejszenie nakładów na personel IT

Wsparcie techniczne to jeden z kolejnych, istotnych kosztów jeśli chodzi o oprogramowanie antywirusowe. To ważny element bo np. rozwiązanie AV do ochrony serwerów wymaga wysoce wykwalifikowanej obsługi. To oczywiście przekłada się na podniesienie kosztów administracji sieci antywirusowej w firmie. Ponadto, dostawca chmury nie tylko prowadzi stały nadzór swojego środowiska IT, ale oferuje często dedykowanego inżyniera bezpieczeństwa, rozwiązującego indywidualne problemy klienta.

Najmniej zainteresowani usługą antywirusową są użytkownicy indywidualni. Dla nich oszczędności wynikające z korzystania z usługi w chmurze nie są tak kuszące jak dla firm. Nie zależy im na usłudze w chmurze, bowiem są oni przyzwyczajeni do tradycyjnego sposobu korzystania z ochrony antywirusowej. Korzystny bilans finansowy outsourcingu usług IT przyczynia się do tego, że programy bezpieczeństwa w chmurze stały się  narzędziem dzisiejszego biznesu. Dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw stanowią one idealne rozwiązanie. Firmy, które potrzebują najnowocześniejsze rozwiązania przy minimalnych nakładach finansowych decydują się coraz częściej na rozwiązania właśnie w chmurze. Dodatkowym atutem jest to, że w takiej opcji występuje ograniczone zaangażowanie techniczne osób korzystające z takiej usługi.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • poradniki komputerowe

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form