Archiwizacja Danych Online

Archiwizujmy Dane Online

Kopie zapasowe danych umieszczone w chmurzeMyślę, że niewielu osobom trzeba tłumaczyć potrzebę archiwizacji danych. Praktycznie wszyscy wiedzą, że należy regularnie wykonywać kopię zapasową na zewnętrznych nośnikach, najlepiej usytuowanych z dala od oryginalnych danych. Tym bardziej dziwi, że regularnie wykonuje kopie zapasowe tylko niewielki odsetek użytkowników komputerów. Z  kolei większość z tych, którzy mają włączone funkcje backupu wykonuje je na zewnętrznych dyskach twardych. Takie rozwiązanie niestety powoduje, ze kopie nie są wykonywane tak często jak powinny i w przypadku uszkodzenia nośnika głównego tracimy najistotniejsze informacje…

Jak zatem zabezpieczyć nasze dane przed utratą? Najlepszym sposobem jest przeniesienie danych do tak zwanej chmury. Systemy informatyczne chmur są skonstruowane tak by maksymalnie zabezpieczać informacje przed uszkodzeniem lub utratą. Przechowywane w owej chmurze dane są zabezpieczane przed awariami zasilania, uszkodzeniami dysków twardych czy siłami natury. W większości przypadków są one również dodatkowo składowane na specjalnie przygotowanych macierzach dyskowych, które odporne są na wiele awarii…

 Backup online – z czym to się je

W przypadku archiwizacji danych online instalujemy specjalne oprogramowanie, które po skonfigurowaniu w określonych odstępach czasu wysyła dane, które „przyrosły” na naszym komputerze do centrum obliczeniowego czyli chmury. Tam dane są składowane i zapisywane informacje o ich właściwościach czyli dacie modyfikacji. Dzięki temu możemy odtworzyć nie tylko ostatnio przesłany plik, ale również kilka lub kilkadziesiąt jego wersji wstecz!

Co możemy archiwizować korzystając z usług backupu Online ?

Najczęściej są to katalogi (foldery) użytkowników takie jak Dokumenty, zdjęcia, projekty, ale również bazy danych programów czy pocztę email.

Nowoczesne systemy archiwizacji danych online pozwalają jednakże na wiele więcej. Zazwyczaj program posiada bardzo prosty interfejs – wystarczy podać co chcemy archiwizować, jak często i… reszta dzieje się już automatycznie w czasie, gdy jesteśmy podłączeniu do internetu kopie są wysyłane w tle. Dodatkowo oprogramowanie dokonuje tzw deduplikacji czyli przesyłane są jedynie dane, które zostały zmienione – pozostałe gigabajty nie są przesyłane. Obserwacje, które prowadziliśmy pokazują, że deduplikowanych danych może być nawet ok 0,5% dziennie.

Kopie Zapasowe Online – funkcje, zalety  i korzyści

 1. na jednym koncie możemy archiwizować wiele komputerów i urządzeń
 2. oprogramowanie może automatycznie wykrywać zmiany w plikach i tworzy kopie zapasowe w czasie rzeczywistym.
 3. oprogramowanie umożliwia wykonywania kopii zapasowych online dysków zmapowanych (na innym komputerze) czy umieszczonych na urządzeniach NAS
 4. konto umożliwia zdalne zarządzania kopiami bezpieczeństwa
 5. możemy zaplanować wiele terminów wykonywania kopii zapasowych
 6. oprogramowanie do backupu pozwala zaplanować odtworzenie danych w określonym czasie
 7. wspierane są kopie zapasowe baz danych MS SQL, MS Exchange, MS SharePoint czy Oracle
 8. do kopii zapasowych mamy dostęp przez stronę WWW jak i aplikację na systemy mobilne (iOS i Android)
 9. można określić uprawnienia i udostępniać określone treści przez email, facebook czy twittera
 10. oprogramowanie umożliwia kontrolowanie i współdzielenie części danych według nadanych uprawnień

Bezpieczeństwo danych

Cześć użytkowników obawia się o bezpieczeństwo swoich danych, które wysyłają online do chmury, której nie widzieli na oczy. Mogę ręczyć jednak głową, że dane te sa bezpieczniejsze w chmurze niż w 99% konfiguracji stosowanych w domu.

Skąd możemy wiedzieć, że nasze dane w chmurze są bezpieczne ?

Dane przechowywane są na super bezpiecznych platformach zbudowanych z setek nośników, które rozkładają informacje równomiernie na wszystkich dyskach. To powoduje, że w niektórych przypadkach nawet gdybyśmy uszkodzili połowę dysków – dane nadal byłby w 100% dostępne. Dzieje się tak z uwagi na zastosowanie bardzo wydajnych i bezpiecznych systemów RAID.

Kolejnym elementem jest szyfrowanie transmisji pomiędzy naszym komputerem a chmurą. Do szyfrowania wykorzystywane są specjalne algorytmy, stosowane również w technologiach wojskowych. Taki szyfr oparty o specjalny klucz gwarantuje tak bardzo bezpieczną komunikację jak i zastosowany do szyfrowania zawartości kopii zapasowych  uniemożliwia odczytanie zawartości kopii przez osoby postronne. jedyne o czym musimy pamiętać to ustawić mocne hasło i przechować w bezpiecznym miejscu klucz szyfrujący.

Cena bezpiecznego archiwum

okazuje się, że koszty archiwizacji danych online są niewiele wyższe od kosztów kopii zapasowych przechowywanych we własnym zakresie.

Koszt wysoko dostępnych kopii bezpieczeństwa 100 – 150 GB danych wraz z zaawansowanymi funkcjami to zaledwie ok 10$ miesięcznie czyli w granicach małego abonamentu telefonicznego.

Na chwilę obecną dzięki promocjom można zakupić bardzo tanią ofertę backupu online. Dodatkowo wykupując abonament na tok zyskujemy dodatkowe 20% rabatu.

Przestrzeń Oferta Promocyjna Cena na miesiąc Cena za rok
10 GB 150 GB $9.95 $99.50
20 GB 300 GB $19.95 $199.50
50 GB 750 GB $49.95 $499.50
100 GB 1500 GB $99.95 $999.50
200 GB 3000 GB $199.95 $1999.50
300 GB 4500 GB $299.95 $2999.50

Cennik archiwizacji danych onlineTrafiłeś na tę stronę szukając:

 • jak odzyskac czat na fb
 • jak odzyskac utracone wiadomosci

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form