Chmura czy własny serwer?

Małe firmy wolą chmurę!

 

Cloud_ComputingWiele firm zastanawia się nad rozwiązaniami w chmurze. Po oszacowaniu kosztów w przypadku małych i średnich firm rozwiązania w chmurze wypadają podobnie z tym że korzystając z chmury mogą otrzymać rozwiązanie dostosowane do swojego budżetu.

W przypadku dużych i bardzo dużych firm kwestia przeniesienia systemu ERP do chmury jest trochę bardziej skomplikowana. W niektórych firmach systemy ERP używane są już od dawna i stanowią integralny element procesów biznesowych i podstawę funkcjonowania organizacji. Dane przetwarzane w tych systemach dotyczą cennych danych finansowych, logistycznych czy produkcyjnych. Są to dane krytyczne dla ciągłości działania firmy. Duże przedsiębiorstwa podchodzą z dużą rezerwą do przekazywania swoich danych na zewnątrz. Przetwarzane dane  stanowią często o ich „być albo nie być”. Nie chcą i nie mogą one pozwolić sobie na jakiekolwiek straty. Często ERP mogą być też zintegrowane z innymi systemami. Często te systemy są bardzo specyficzne i unikalne jak np. systemy automatyki. Przenoszenie takich systemów do chmury może być bardzo trudne technicznie, a ich integracja z systemem ERP w chmurze nie jest łatwa.

Należy dodać, że firmy takie wcześniej już poniosły znaczące koszty na infrastrukturę IT. Stworzenie zespołu administratorów i wykorzystywane przez nich rozwiązania technologiczne to niemałe nakłady finansowe. Tam najczęściej load balancing i wirtualizacja jest standardem i  w zależności od obciążenia systemu i zapotrzebowania na moc obliczeniową pozwala na płynne zarządzenie zasobami serwerowymi. Dostęp do systemów ERP wciąż odbywa się najczęściej poprzez specjalnych klientów i tylko w zakresie sieci LAN danej firmy.

Przenoszenie najważniejszych danych przetwarzanych w systemach ERP do chmur na zewnątrz w takich organizacjach będzie następowało zdecydowanie wolniej, głównie ze względu na ryzyko zakłócania działalności gospodarczej. Na pewno rozwiązanie z chmurą prywatną (przeznaczoną tylko dla danej firmy) oraz we własnych serwerowniach będzie rozwiązaniem bardziej atrakcyjnym ze względu na mniejsze ryzyko zagrożeń. Dlatego duże firmy wdrożenia związane z chmurą zaczynają od działów mniej skomplikowanych jak np. e-zamówienia, rekrutacja czy zarządzanie delegacjami.


Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form