Co to jest SSL?

Nasze dane w internecie

 Zanim gdziekolwiek wpiszemy swoje osobiste dany zastanówmy się czy to jest bezpieczne. Szczególnie ostrożni powinniśmy być w momencie wpisywania do przeglądarki tzw. „wrażliwych danych”. Do wrażliwych danych należą: nasz adres, telefon, numer karty kredytowej. Powinniśmy się zawsze upewnić, czy pasek przeglądarki ma kolor zielony lub widnieje na nim charakterystyczna żółta kłódka, a adres strony www poprzedza skrót„https”. Literka „S” to w tym przypadku skrót od„secure” czyli bezpiecznie. Oznacza to, że strona, na której widnieją takie znaki jest godna naszego zaufania. Stanowczo powinniśmy unikać podawania poufnych informacji na niezabezpieczonych witrynach lub w jakikolwiek sposób podejrzanych.

CZYM JEST SSL?

Skąd się biorą wyróżniki strony internetowej, o których wspominaliśmy wyżej? I tak kolor paska to symbol rozpoznawczy stron, które zostały zabezpieczone certyfikatem SSL. Kolor zielony najczęściej oznacza, że wykorzystano certyfikat SSL typu Extended Validation (EV), który jest gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wnioskodawca, który chciałby być w posiadaniu takiego certyfikatu musi przejść przez wieloetapowy proces weryfikacji. Proces ten potwierdzi tym samym swoją wiarygodność i istnienie. Niebieski kolor oznacza coś innego. Jest to najczęstsze wyróżnienie stron z certyfikatem SSL typu Domain Validation (DV), oraz Organization Validation (OV). Ten ostatni zawiera w sobie jeszcze nazwę firmy, która uzyskała taki certyfikat. Każda przeglądarka internetowa w nieco inaczej wyróżnia strony zabezpieczone certyfikatem SSL. Klikając w ikona kłódki otrzymamy informacje min. o okresie ważności certyfikatu SSL, nazwie chronionej domeny i właścicielu certyfikatu (OV oraz EV), a także nazwie firmy wystawiającej certyfikat.

Wymienione powyżej elementy są charakterystycznymi elementami certyfikatu SSL (ang. Secure Socket Layer), technologii służącej do bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych. Jest ona powszechnie wykorzystywana do zabezpieczania serwerów WWW zbierających, przetwarzających i udostępniających wrażliwe informacje. Głównym zadaniem SSL jest skuteczna ochrona przed podsłuchiwaniem, podszywaniem się, czy modyfikacją przesyłanych danych. Certyfikat SSL typu OV i EV zawiera w sobie informacje, kto wydał taki certyfikat i kto jest jego właścicielem. SSL typu OV i EV daje też gwarancję, że podmiot, któremu wysyłamy chronione informacje, jest tym, za którego się podaje. Oprócz zapewnienia wiarygodności podmiotu, certyfikaty SSL dowolnego typu (DV,OV oraz EV) szyfrują przesyłane informacje gdyż jest to ich podstawową funkcją. Wniosek jest następujący. warto wdrażać programy chroniące nasze dane przed rożnego typu niebezpieczeństwami, no i hakerami w sieci.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • ochrona antywirusowa
 • działanie wirusów komputerowych

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form