Dlaczego nie kupuję Intela

Dlaczego nie kupuję Intela – na przykładzie HP

No cóż do napisania tego artykułu doszło na skutek użerania się w ostatnich czasach z kilkunastoma laptopami na platformach Centrino 2.

Nasi klienci preferują laptopy firmowane logo HP. Wiem, ze oczywiście to tylko „naklejka” – a i tak są robione przez Quantę… Klient nasz Pan. Chcą HP – sprzedaję.

Ale wróćmy do rzeczy.

Otóż od czasu kiedy złożyłem pierwszego komercyjnego (pierwsza FV na serwis komputerowy) kompa na AMD (a konkretnie był to Athlon 900Mhz) zacząłem szanować rozwiązania proponowane przez tę firmę. Powodów było wiele i patrząc wstecz wszystkie te maszyny spełniły swe zadania doskonale. Niestety nie mogłem się przemóc w zakupach notków z amdekami czy nawet chwalonymi Turionami.  Z pomocą przyszła mi… Vista!

Otóż wedle mojej teorii spisku Intel coś kombinuje z Microsoftem i resztą nie wspierając sterownikami najpopularniejszego systemu tj. XP.
Wszystko oczywiście jedynie pod śVistę. Co ciekawe nie jest to prawda, bo i ja i tysiące maniaków komputerowych po prześledzeniu kilkuset stron internetowych zawsze znajdzie tak oprogramowanie jak i działające sterowniki pod XP.

Jak więc to możliwe, że takie HP nie potrafi ?

Zmowa, zmowa, zmowa.

No i właśnie skończyłem ostatniego wypaśnego lapa pod HP czyli super cudnego HP Pavilion dv5-1040ew.
Co w nim fajnego? Prawie wszystko:

 • super karta graficzna: Nvidia 9600GT 512 MB ram,
 • jeden z najnowocześniejszych proców od Intela: P7350 – 3MB cahce i niby super hiper wydajność nawet z baterii AAA,
 • 320 GB HDD,
 • 3 GB RAM,

krótko mówiąc miód malina.

Szlag mnie oczywiście trafiał przy instalacji.
Sterowniki: brak
Oprogramowanie: brak
Wsparcie: brak

No i pomyślałem – a może by tak spróbować z AMD? W międzyczasie dostałem zamówienie na lapka – kupiłem HP 6735s bez żadnego wypasa:

 • 250GB HDD,
 • grafika Ati HD3200 czyli coś jak Inteloska,
 • 2 GB RAM,

tak zwany standard.

No i zaczynam instalkę… Jak zwykle – stery z HP, nlite i palę płytę – cała operacja trwała może z godzinę razem z instalacją Windowsa. Odpalam i… doznałem olśnienia!!! Po co nam Centrino 2, 3, quady i inne dziwne zjawiska? Wystarczy dobry sterownik i działający system operacyjny! No prawie – jest przecież optymalizacja systemu, oprogramowania, konfiguracja pod sprzęt itp… Okazuje się, że przy standardowym wykorzystaniu laptopa tj. biuro, filmy, internet taki laptop działa zdecydowanie szybciej niż wydziw od Intela!!! I oczywiście jest o 1 000 pln tańszy!!! I poco nam to wszystko? Bo Microsoft nie może sprzedać Visty! Cześć  dalsza nastąpi niebawem…Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • autocad logo
 • gdzie na komputerze zapisuja sie wiadomosci z skype oprocz skype
 • jak przywrócic wiadomości z czatu facebok

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form