Dlaczego sprzęt Apple nie tanieje?

Polityka firmy Apple

Wszystko wokół tanieje w miarę upływu czasu, a ceny produktów Apple’a są ciągle takie same. Co jest tego przyczyną? Ktoś mógłby odpowiedzieć, że jest to tak dobry sprzęt, że nie traci tak szybko na wartości jak pozostałe. Okazuje się, że nie do końca tak jest ale to właśnie sugeruje nam firma Apple i chce aby każdy klient tak właśnie myślał.

Po pierwsze, Apple ma zupełnie inną politykę współpracy ze swoimi dystrybutorami niż większość firm funkcjonujących na mobilnym rynku. Większość z nich sprzedaje dystrybutorom sprzęt po znacznie niższych, hurtowych cenach, podaje swoją sugerowaną cenę sprzętu, ale nie krzywi się na sprzedaż urządzeń poniżej ceny sugerowanej. Apple natomiast nie pozwala na sprzedaż poniżej ceny sugerowanej. Dopuszczalna jest tylko niewielka zmiana ceny. Co więcej, różnica między cenami hurtowymi, a ustalaną przez producenta sugerowaną ceną jest w przypadku firmy z Cupertino tajemnicą. Istnieje odgórny zakaz rozpowszechniania tej tajemnicy.

 Umowy partnerskie Apple

Ponadto firma Apple oferuje dość pokaźne nagrody finansowe dla tych dystrybutorów, którzy sprzedają produkty tej firmy po ustalonej, albo powyżej ustalonej ceny.

I tutaj mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie wokół urządzenia tanieją, a produkty firmy Apple nie. Ano dlatego, że firma za wszelką cenę chce utrzymać ceny raz ustalone, aby nam klientom sugerować, że jest to sprzęt najwyższej klasy, który nie tanieje z dnia na dzień. Produkty Apple tanieją tylko wtedy, gdy na rynku pojawią się ich nowsze, ulepszone wersje.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • czy sprzęt apple tanieje
 • dlaczego telefony apple nie tanieją
 • dlaczego telefony nie tanieją

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form