Ploter – jaki wybrać? | GSC - Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy

Ploter – jaki wybrać?

Plotery – drukarki do zadań specjalnych

Wśród urządzeń drukujących poza klasycznymi drukarkami są także plotery. Plotery służą do wydruków wielkoformatowych tj. A0 czy A1. Niektóre plotery mogą także wycinać wzory a także grawerować. Z uwagi na zastosowanie oraz rozmiary urządzenia raczej nie są używane w domach ale chętnie korzystają z nich np. architekci, poligrafowie czy graficy komputerowi. Jaki ploter wybrać ? Niestety nie ma na to prostej odpowiedzi. Większość urządzeń mechanicznych, w tym plotery się psuje. Dlatego przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy wziąć pod uwagę dostępność części do ploterów po upływie gwarancji oraz czy w naszej okolicy znajdziemy odpowiedni serwis ploterów, który zajmie się naszym urządzeniem sprawnie i profesjonalnie.

Rodzaje ploterów HP

Plotery możemy podzielić według kilku kryteriów. Pierwszym z nich jest sposób prowadzenia papieru do wydruku. Wg tego kryterium wyróżniamy plotery płaskie i plotery bębnowe. Drugim kryterium podziału jest zastosowanie plotera, co ma ogromny wpływ na serwis ploterów HP. Wyróżnia się tutaj plotery nanoszące obraz, plotery wycinające oraz plotery grawerujące. Plotery nanoszące obraz możemy dodatkowo podzielić na plotery atramentowe (np. popularny Ploter HP DesignJet 500), plotery laserowe, plotery solwentowe i plotery kreślące.

Plotery płaskie i bębnowe

W ploterze płaskim karetka z głowicą drukującą porusza się w dwóch osiach i nanosi obraz na płasko rozłożonym materiale, natomiast w ploterze bębnowym karetka porusza się w linii prostej a bęben zapewnia przesuwanie się papieru. W ploterach bębnowych papier nawinięty jest na rolkę i zamocowany jest do plotera na wałku.

Plotery tnące i grawerujące

Plotery grawerujące służą do grawerowania na twardych materiałach tj. metal czy szkło. Mogą być dwu lub trójwymiarowe. Służą  m.in. do grawerowania napisów czy tworzenia matryc. Plotery wycinające natomiast służą do nacinania lub wycinania wzorów na miękkich materiałach tj. np. folia samoprzylepna, tkaniny, skóry czy styropian.

Plotery nanoszące obraz

O ile plotery atramentowe i laserowe są znane (różnica między nimi polega na tym że jedne drukują tuszami atramentowymi a drugie tonerem wypalanym laserem) to plotery solwentowe i kreślące nie bardzo wiadomo z czym połączyć. Plotery solwentowe są pochodną ploterów atramentowych z tym że wydruki na tych ploterach są o wiele trwalsze z uwagi na zastosowanie tuszy na bazie rozpuszczalników organicznych ( a nie wodnych tak jak w przypadku ploterów atramentowych). Te plotery mają bardziej skomplikowaną budowę przez co serwis ploterów HP jest też mocno skomplikowany. Dzięki temu stosowane są głównie to wydruków reklam zewnętrznych.

 

Wybór Plotera i Serwisu Ploterów

Wybór rodzaju zakupionego plotera jest zależny od potrzeb, ale przy wyborze konkretnej marki i modelu sugerujemy rozpoznanie rynku serwisu ploterów.

Po upływie gwarancji naprawy ploterów są bardzo kosztowne, stąd warto wybrać mądrze serwis ploterów. My ze swojej strony polecamy oczywiście serwis komputerowy i naprawę ploterów oferowana przez firmę AKTE z Poznania – zobaczcie sami na stronie Serwis Ploterów – www.naprawaploterow.pl


Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  jak odczytac wiadomosci usuniete przez rozmowce na facebooku
  ,
  jak przywrócić wylogowanego Facebooka
  ,
  dostep do usunietych rtresci w komputerze
  ,
  jak przywrócic facebooka
  ,
  pobralam dane z fb i nie moge zobaczyc skasowanych wiadomości
  ,
  archiwizacja rozmow z fb
  ,
  odtwaRzanie usunietych sms
  ,
  jak przywrocic dawne wiadomosci na fejsbuku
  ,
  czy można przywrócić usunięte wiadomości z fb
  ,
  do czego słuyprogramowanie komputerów
  ,
  do czego śluzy nam komputer
  ,
  zwijany telefon
  ,
  czy mozna odtworzyc historie z fb
  ,
  jak odzyskac dawne konto na faceboku
  ,
  wysyłac dowód torsamośći na fb ?
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form