Raport Cisco wskazuje na rosnące zagrożenia dla bezpieczeństwa firm

cisco-logo

Raport Cisco

Raport Bezpieczeństwa Cisco 2009 ujawnia, że przestępcy internetowi wykorzystują do przeprowadzania ataków architekturę SaaS, współpracę partnerską oraz inne strategie przejęte od przedsiębiorstw.

Firma Cisco opublikowała Raport Bezpieczeństwa (Cisco 2009 Midyear Security Report), który wskazuje, że przestępcy Internetowi coraz częściej działają podobnie do przedsiębiorstw – zapożyczają najlepsze strategie funkcjonujące w świecie biznesu i nawiązują między sobą współpracę partnerską, aby ich nielegalna działalność była jeszcze bardziej lukratywna.

Wyniki badania

Najnowszy raport bezpieczeństwa przygotowany przez firmę Cisco przedstawia niektóre z najpopularniejszych strategii technicznych i biznesowych wykorzystywanych przez przestępców do włamywania się do sieci firmowych lub stron internetowych, a także kradzieży danych osobowych oraz pieniędzy. Raport zawiera także zalecenia firmy Cisco w zakresie ochrony przed niektórymi nowymi rodzajami ataków. Zalecenia te obejmują pracowników, procesy oraz technologie i stanowią kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie ryzykiem. Raport zwraca także uwagę na konieczność zachowania podwyższonej czujności w celu ochrony przed niektórymi starszymi sposobami ataków, które są tak samo wyrafinowane i szeroko rozpowszechnione, jak nowsze zagrożenia.

Robak Conficker, który zaatakował systemy komputerowe pod koniec ubiegłego roku wykorzystując luki w zabezpieczeniach systemu Windows, w dalszym ciągu się rozprzestrzenia. W czerwcu 2009 roku pod kontrolą Confickera znajdowało się kilka milionów komputerów.

Cyberprzesttępcy

Przestępcy Internetowi doskonale orientują się w bieżących wydarzeniach i wykorzystują je w maksymalnym stopniu. Po nadejściu w kwietniu fali grypy H1N1 („świńskiej grypy”) cyberprzestępcy zapełnili sieć spamem, w którym reklamowano leki zapobiegawcze i umieszczano łącza do fałszywych aptek. Cyberprzestępcy będą często wykorzystywać najnowsze wydarzenia do przeprowadzania tego typu ataków. Choć wielu spammerów nieustannie wysyła bardzo duże ilości wiadomości, niektórzy – aby uniknąć wykrycia – działają na mniejszą skalę, lecz z większą częstotliwością ataków.

Prezydent Barack Obama kładzie duży nacisk na wzmocnienie zabezpieczeń amerykańskich systemów komputerowych przez obecną administrację i zamierza współpracować ze społecznością międzynarodową oraz przedstawicielami sektora prywatnego nad możliwością wykorzystania innowacyjnych technologii do ograniczenia przestępczości komputerowej. Oczekuje się, że te działania wywrą znaczny, pozytywny wpływ na branżę w nadchodzących miesiącach. John N. Stewart, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Cisco i jeden z autorów raportu sporządzonego dla administracji Obamy przez organizację Center for Strategic and International Studies (CSIS), przedstawił dodatkowe informacje w najnowszym wpisie na blogu i wideoblogu.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • cisco naprawa
 • rozwój komputera na świecie raport
 • serwis ploterów cisco

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form