Spam i botnety osiągnęły rekordowy poziom

Wzrost ilości spamu

Z opublikowanego przez firmę McAfee raportu na temat cyberzagrożeń w drugim kwartale 2009 r. wynika,że od marca ilość spamu zwiększyła się o 141%, co oznacza kontynuację najdłuższej w historii fali wzrostu liczby niechcianych e-maili. Cyberprzestępcy włączyli w botnety ponad 14 mln komputerów. Liczba ta jest o 16% wyższa niż wzrost odnotowany w poprzednim kwartale. Badanie potwierdziło też wcześniejsze prognozy firmy McAfee dotyczące spamu. Przewidywano w nich, że ilość spamu znacznie zwiększy się w wyniku wzrostu zasięgu botnetów i przekroczy poprzednie maksimum z października 2008 r., które odnotowano przed zamknięciem firmy McColo świadczącej usługi hostingu na potrzeby rozsyłania spamu.

Zainfekowane miliony plików

Analitycy McAfee stwierdzili, że w ciągu 30 dni szkodliwe oprogramowanie uruchamiające się automatycznie zainfekowało ponad 27 mln plików. Oprogramowanie tego typu wykorzystuje funkcję automatycznego uruchamiania aplikacji w systemach Windows, a do jego aktywowania nie jest potrzebne kliknięcie użytkownika. Rozprzestrzenia się najczęściej za pośrednictwem przenośnych pamięci USB i innych urządzeń pamięci masowej. Tego typu kod jest obecnie najczęściej wykrywanym szkodliwym oprogramowaniem na świecie – przewyższa nawet czterokrotnie liczbę wykrytych ataków osławionego robaka Conficker.

W poprzednim kwartale do sieci typu botnet włączono kolejne 14 mln komputerów. Oznacza to, że każdego dnia zostaje zainfekowanych średnio ponad 150 000 komputerów lub 20% kupowanych codziennie komputerów osobistych (źródło: Gartner 2009). Największy wzrost aktywności botnetów odnotowała Korea Południowa, gdzie w ostatnim kwartale liczba nowo zarażonych komputerów wzrosła o 45%. Takie botnety wykorzystano na początku lipca do przeprowadzenia ataków typu DDoS na strony internetowe Białego Domu, Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych i rządu Korei Południowej.

Rozszerzanie się botnetów jest głównym powodem rosnącej ilości spamu, który stanowi obecnie 92% poczty elektronicznej. Ilość spamu o 20% przekroczyła dotychczasowy rekord i rośnie każdego miesiąca o ok. 33%. Oznacza to, że liczba wiadomości e-mail typu spam zwiększa się codziennie o ponad 117 miliardów.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • o2 spam odzysk
 • odzyskiwanie spam
 • odzyskiwanie spamu o2
 • odzyskiwanie spamu z o2
 • odzyskiwaniedanych spam

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form