Szyfrowanie

Szyfrowanie PGP 20 lat później

W dzisiejszych czasach technologia może być naszym sprzymierzeńcem, który może w znaczny sposób obniżyć ryzyko utraty danych.  Poufne dane to te informacje, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce.

Nie zależy to od tego, czy firma jest duża, czy mała. Informacje poufne mogą dotyczyć pracowników (zarobki, numery kont, kart kredytowych, adresy), tajemnice handlowe czy własność intelektualna. Z drugiej jednak strony, przemysł informatyczny przez ostatnie trzy dekady starał się przecież ułatwić proces szybkiego dostępu do wszelkich danych, a starania te zakończyły się powodzeniem na naprawdę dużą skalę. Dziś oczekujemy i jednocześnie żądamy, aby potrzebne nam informacje były dostępne gdziekolwiek jesteśmy: w pracy, w domu, w podróży. Niestety w parze z postępem idą również zagrożenia. Dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek o utratę ważnych danych, a liczba zainteresowanych ich pozyskaniem rośnie z dnia na dzień.

 Dane się przemieszczają

Wszystkie urządzenia przenośne, których na co dzień używamy np.: laptopy, tablety, smartfony, a także rozwijający się trend Bring Your Own Device powodują, że nasze dane ciągle się przemieszczają. Według ankietowanych specjalistów, przypadkowa ich utrata to 75% wszystkich przypadków naruszenia bezpieczeństwa informatycznego w firmach.

W przeprowadzonych przez Ponemon Institute w USA badaniach oszacowano, że przeciętny koszt związany z kradzieżą firmowego laptopa to 49 246 $. Na koszt ten składa się m.in. koszt ujawnienia poufnych danych i doradztwa prawnego, utraty własności intelektualnej oraz odtworzenia zasobów i produktywności. 59% z ankietowanych specjalistów IT zgadza się, że szyfrowanie danych rozwiązuje problem ich utraty w przypadku kradzieży lub zgubienia laptopa. Wszystko to sprawia, że ochrona danych i minimalizowanie negatywnych konsekwencji stanowi jedną |z kluczowych kwestii i głównych wyzwań jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa IT.

Rekomendowanym rozwiązaniem do skutecznej ochrony zgromadzonych danych jest Symantec Drive Encryption Powered by PGP. Zostało ono stworzone przez lidera w dziedzinie zabezpieczeń i jedną z pierwszych na świecie firm zajmujących się bezpieczeństwem Informatycznym. Silne szyfrowanie, odpowiadające najbardziej wymagającym standardom kryptograficznym, jest w stanie powstrzymać wszelkie próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu. Niezawodność i gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa zostały potwierdzone m.in. przez NATO. Nato rekomenduje go jako produkt spełniający najbardziej rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem jest to, że nowoczesne sposoby szyfrowania nie wpływają na wydajność środowiska pracy użytkowników, przez co nie trzeba poświęcać produktywności dla bezpieczeństwa. Podobnie jest w w przypadku Symantec Drive Encryption. Pewność, że ze zgubionego lub skradzionego urządzenia nie będzie dało się wykraść danych to oszczędzone pieniądze i spokój ducha, który dość trudno wycenić.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • haker odzyskać wiadomości z komputera
 • czy mozna odtworzyc fb na komputerze gdy zostal usuniety
 • jak przywrócić wykasowany czat fb
 • jak znalezc hakera odzysk wiadomosci z faceboka
 • jak przywrócić rozmowe na facebooku archeizuj
 • jak przywrocic historie wyszukiwania facebook
 • jak odzyskać usunięte wiadomości z facebooka haker
 • czy haker odzyska usuniete wiadomosci z facebooka
 • facebook jak odzyskać usunięte wiadomości haker
 • czy mozna przywrocic usuniete wiadomosci na facebooku haker
 • czy jest mozliwość przywrocenia usunietych ydjec y facebooka
 • czy hakerzy moga przywrocic usunieta rozmowe?
 • odzyskac wiadomosci facebooka hakerzy

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form