Ultrabook z ochroną

Intel Anti-Theft

Komputery przenośne, szczególnie ultrabooki, towarzyszą użytkownikom praktycznie wszędzie. Zwiększona mobilność i bycie na czasie ma jednak także swoje ciemniejszą stronę – komputer przenośny można zgubić, może on także zostać skradziony. Intel Anti-Thef zmniejsza skutki kradzieży, chroniąc nasze osobiste dane jednocześnie zwiększając szansę na odzyskanie utraconego urządzenia.

Intel Anti-Theft to uzupełnienie oferty sprzedażowej ultrabooków oraz innych komputerów przenośnych wyposażonych w odpowiednie rozwiązania techniczne. Istotne jest również to, że dotyczy to nie tylko nowo sprzedawanych notebooków, ale także właściciele starszych komputerów mogą być objęci ochroną jeśli się na to zdecydują.

Na jakich zasadach działa usługa?

We wszystkich ultrabookach oraz w dużej części komputerów przenośnych z procesorami Intel8 Core™ drugiej i trzeciej generacji użyte są odpowiednie podzespoły, które realizują funkcję ochrony na poziomie sprzętowym. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję, że Intel Anti-Theft będzie działał zawsze i że zabezpieczenia nie można będzie obejść. Wbudowane funkcje pozwalają między innymi na całkowite zablokowanie dostępu do komputera w przypadku jego kradzieży. Co więcej, dają możliwość śledzenia położenia urządzenia w czasie rzeczywistym oraz zaszyfrowania przechowywanych na dysku informacji – na poziomie sprzętowym. To właśnie dzięki takiej aplikacji użytkownik ma pewność, że nawet w razie wyjęcia twardego dysku lub napędu SSD i przełożenia go do innego komputera dane nie będą mogły być w żaden sposób odczytane. Działanie usługi Intel Anti-Theft zaczyna się od odstraszania złodzieja. Każdy użytkownik, kory chce swój sprzęt chronić w ten sposób otrzymuje specjalną naklejkę, która może odstraszyć potencjalnego złodzieja, zdającego sobie sprawę, że komputer można błyskawicznie zablokować. Ważną kwestią jest to, że mechanizm Intel Anti-Theft działa jeszcze przed uruchomieniem BIOS-u urządzenia.

W chwili, gdy ultrabook lub notebook zostanie skradziony, użytkownik może zalogować się do serwisu Intel Anti-Theft i sprawdzić, gdzie fizycznie znajduje się poszukiwany laptop. Dokładność wskazania zależy tutaj od wyposażenia danego komputera. Możliwości są dwie, w przypadku weryfikacji lokalizacji za pomocą sieci WiFi wynik będzie mniej dokładny, a w przypadku otrzymywania informacji z modemu 3G bądź modułu GPS wynik będzie bardziej szczegółowy.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • haker odzyskiwanie usunietych wiadomosci z facebooka
 • intel anti thef jak włączyć
 • Intel Anti-Theft bios

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form