Usługi zarządzania bezpieczeństwem

Ataki w Internecie

Wzrost liczby ataków w Internecie, trudności z zapewnieniem bezpieczeństwa i problemy z personelem sprawiają, że działy informatyczne zaczynają korzystać z usług zarządzania bezpieczeństwem.

Firma Symantec wydała raport o zarządzaniu bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach. Według badań w ostatnich dwóch latach znacznie wzrosła liczba zagrożeń internetowych i samych ataków, a w kolejnych dwóch latach tendencja ta będzie się nasilać. Prawie wszystkie ankietowane firmy z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (98 proc.) odnotowały w związku z tym straty finansowe. Na wzrost liczby zagrożeń i ataków nałożyły się problemy wynikające z niewystarczających budżetów, rosnących wymagań w zakresie zgodności z przepisami i trudności ze znalezieniem pracowników. W związku z tym większość przedsiębiorstw (77 proc.) decyduje się na korzystanie z usług zarządzania bezpieczeństwem.

Wyniki badań

Ponad połowa ankietowanych (54 proc.) uważa, że zabezpieczanie systemów informatycznych jest trudniejsze. Respondenci podawali wiele przyczyn, m.in. rosnącą liczbę zagrożeń, braki kadrowe, rosnące wymagania w zakresie zgodności z przepisami oraz niewystarczające budżety. Szczególnie istotne są braki kadrowe. Dwa na pięć przedsiębiorstw z regionu EMEA uważa, że liczba pracowników jest zbyt mała, głównie ze względu na trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów, zwolnienia i brak funduszy w obecnej sytuacji gospodarczej. Co więcej, kwalifikacje zatrudnionych pracowników są zbyt wąskie i trudno jest zatrzymać najlepszych specjalistów ds. zabezpieczeń.

Wspomniane problemy przekraczają wewnętrzne możliwości działów informatycznych w zakresie zapewniania bezpieczeństwa, dlatego aż 77 proc. respondentów wdraża usługi zarządzania bezpieczeństwem. Najważniejsze powody podawane przez kierowników działów informatycznych to możliwość świadczenia usług przez całą dobę, niższe koszty ogólne, dostęp do specjalistycznej wiedzy w dziedzinie zabezpieczeń oraz większe możliwości unikania zagrożeń.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • jak przywrócic stara strone startow

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form