Zainfekowany Windows 7

Windows 7 RC na torrentach zainfekowany!

Wkrótce po opublikowaniu wersji Release Candidate najnowszego systemu giganta z Redmond Windows 7, w sieci pojawiła się jeszcze jedna wersja tego oprogramowania, niestety z małą niespodzianką w postaci konia trojańskiego.

Plik z zainfekowanym instalatorem Windows 7 RC został umieszczony w popularnej sieci wymiany plików torrent. Specjaliści zidentyfikowali zagrożenie jako koń trojański TROJ_DROPPER.SPX. Program ten umieszczony został w pliku setup.exe.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, wcześniej w sieci torrent pojawiła się spreparowana wersja Windows 7 RC zawierająca konia trojańskiego, który przyłączał komputery do bonetu wykorzystywanego do dalszej dystrybucji innego złośliwego oprogramowania. Na szczęście jednej z firm specjalizującej się w bezpieczeństwie (Damballa) udało się przejąć kontrolę nad głównym serwerem sieci botnet. Jednak do tego czasu, przez kilkanaście dni od publikacji Windows 7 RC w sieci botnet znalazło się ponad 27 tysięcy komputerów.

Dlaczego ściągamy Windowsa z torrentów?

Nie warto więc korzystać z niezaufanych źródeł, szczególnie, że Windows 7 RC można wciąż legalnie i bezpiecznie pobrać z centrum pobrań witryny firmy Microsoft. Dlaczego więc użytkownicy zaczęli korzystać z sieci torrent? Wkrótce po opublikowaniu Windows 7 RC, zainteresowanie następcą Windows Vista było tak duże, że serwery koncernu z Redmond nie były w stanie obsłużyć wszystkich żądań klientów. Problemy i przestoje serwerów firmy Microsoft zmusiły zdesperowanych użytkowników do skorzystania z alternatywnych źródeł, co skrzętnie wykorzystali hakerzy, serwując specjalnie spreparowane wersje nadchodzącej nowej wersji systemu Windows.

Więcej informacji na temat dostępności oraz warunków użytkowania Windows 7 RC znajdziesz na tej stronie.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • torrent zagrożenia
 • zainfekowany windows 7
 • czy mozna zainfekowac drukarke
 • windows z torrentów zainfekowany
 • zainfekowany windows

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form