Wyciek z baz danych!

Przeciekające bazy danych

Problem „przeciekających” baz danych nigdy nie przestał istnieć i ciągle powraca. Problem stał się palący zwłaszcza w ostatnim czasie – doszło do kilku spektakularnych kradzieży. Kłopoty dotknęły firmy z różnych branż i różnej wielkości. Miały miejsce zarówno na świecie, jak też i w Polsce.

 We wrześniu 2009 roku Internauci dowiedzieli się o wycieku bazy danych z serwisu Wykop.pl. Jeden z użytkowników trafnie podsumował tę sytuację: „pozostawienie MySQL akceptującego połączenia z zewnątrz bez hasła roota to skandal, nawet pomimo tego, że w serwerze testowym”. Takie sytuacje powodują spadek zaufania do administratora zasobów, które wypływają na światło dzienne. Boleśnie musiał się o tym przekonać koncern AT&T. W czerwcu 2009 roku musiał się tłumaczyć przed opinią publiczną z utraty ponad 100 tysięcy adresów e-mailowych osób, które zakupiły iPady. Na tej liście znalazło się między innymi wielu urzędników administracji publicznej, również z Białego Domu i Pentagonu. W kwietniu 2011 roku, w rezultacie skutecznego cyberataku, na światło dzienne wydostały się dane takich firm  jak: Hilton, American Express, BestBuy, Citibank, Disney, JP Morgan Chase, Marriott Rewards, Ritz Carlton, Verizon, Visa i in.

Nieco później Symantec opublikował raport, z którego wynikało, że w ostatnich latach doszło do przypadkowego wycieku danych osobowych użytkowników Facebooka. W tym samym czasie okazało się, że doszło do kradzieży danych z serwerów firmy Sony. Cyberprzestępcy zdobyli dane 24,6 min użytkowników systemu gier on-line Sony Online Entertainment (SOE). Warto przy tym wspomnieć, że wśród 77 min kont użytkowników na całym świecie, znajdowało się 375 tysięcy kont założonych przez naszych rodaków, z czego aż 43 tysiące kont zawierało numer karty kredytowej! Dane te są co najmniej szokujące. Warto dodać, że aby wszytko sprawnie działało jest potrzebna solidna sieć i dobrze skonfigurowane serwery, nad którymi powinna czuwać profesjonalna firma informatyczna. Godną polecenia firmą informatyczną jest firma www.akte.com.pl z Poznania, która posiada duże doświadczenie w budowaniu sieci i konfigurowaniu jej z serwerami.

Przeciekające bazy danych – co z nimi zrobić?

Temat wycieku danych z baz danych staje się coraz bardziej palący. Z tego względu przedsiębiorstwa muszą poważniej podejść do kwestii ochrony zasobów. Integratorzy, którzy już teraz zainwestują czas i środki w tworzenie kompetencji w tym segmencie rynku, w najbliższych latach będą korzystać z rosnącej koniunktury na systemy ochrony baz danych.

Bardzo istotne są funkcje pozwalające na lokalizowanie i klasyfikowanie wrażliwych informacji w bazach danych, a także umożliwiające monitorowanie i egzekwowanie polityki dostępu do danych. Osobny problem to działania uprzywilejowanych użytkowników. Odpowiedni system DAM powinien także pozwalać na podgląd aktywności użytkowników aplikacji współpracujących z bazami danych. To właśnie dzięki temu można wychwycić np. błędne logowania czy podejrzane zachowania użytkowników w sieci. Narzędzia DAM powinny zawierać również funkcje automatyzujące audyty oraz funkcjonalności pozwalające skanować i wykrywać podatności baz danych na niewłaściwe konfiguracje i prowadzić testy penetracyjne.

Według przedstawicieli IBM ważne jest przy tym, żeby rozwiązania DAM nie miały negatywnego wpływu na wydajność działania bazy danych. Ich wdrożenie i bieżące funkcjonowanie nie powinno wymagać od administratorów ingerowania w bazę. Pożądaną cechą jest skalowalność – rozwiązanie, które może dorastać razem z firmą, a jednocześnie dostarcza odpowiedniej ochrony dla inwestycji. Wszystkie wyżej wymienione cechy, jak twierdzą specjaliści RRC Poland, ma np. system IBM Guardium.Trafiłeś na tę stronę szukając:

 • jak sprawdzic czy wiadomosc na nk została odczytana
 • czy na nk można odtworzyć usunięta wiadomość
 • jak odzyskać ustniete wiadomości na facebooku
 • tp link czy mozna odtworzyc historie
 • raport wycieku danych osobowych
 • przyeracanie usunietej konwersacji facebook
 • odzysk skasowanych rozmów viber
 • jak sprawdzic wiadomości zarchiwizowane
 • jak sprawdzic historie aktualnosci na facebooku
 • czy mozna odczytac stare wiadomosci z facebooka
 • gdzie na facebooku znaleźć zarchiwizowane wiadomości
 • gdzie moge znalezc skasowane rozmowy z archiwum z nk
 • firma jp wyciek bazy danych
 • da się sprawdzić archiwum rozmów na fb nawet jeśli sa skasowane?
 • wyciek bazy danych

Odpowiedz
Uwaga! Komentarze są sprawdzane przez Moderatorów. Może to spowodować opóźnienie pojawienia się Twojego komentarza. Prosimy o cierpliwość!

 • Kategorie

 • Ostatnio szukane

  https://gsc pl/awaria-plotera-jak-jej-uniknac/
  ,
  darmowe programy przywracania danych
  ,
  do czego służy komputer prezentacja
  ,
  do czego przydatny jest komputer
  ,
  GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com/_api/v2 0/sites/www bing com/search?q=GSC PL RTR Process Owners PARQ Forum - SLAN - All Documents (sharepoint com:/sites/undefined?$select=id
  ,
  shareware co to jest
  ,
  co wiemy o komputerze przyciski do czego słuzą
  ,
  po co jest komputer
  ,
  co to jest komputer
  ,
  do czego może służyć komputer
  ,
  do czego służy komputer
  ,
  czym jest komputer
  ,
  komputer do zcego służy
  ,
  polski procesor
  ,
  do czego slurzy komputer
 • ArchiwumGSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowy sign up form


Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur excepteur sint occaecat cupidatat non

GSC – Odzyskiwanie Danych oraz Serwis Komputerowylogin form